Зрозуміло, в плані сервісу та інфраструктури на українських залізницях говорити про вихід на європейський рівень ще рано, але прагнення вийти на світовий рівень присутній у кожному кроці уряду України щодо вдосконалення залізниць.

Розгалуженість українських залізничних шляхів сполучення практично не поступається транспортним розв'язкам в інших країнах Європи. Зрозуміло, в плані сервісу та інфраструктури на українських залізницях говорити про вихід на європейський рівень ще рано, але прагнення вийти на світовий рівень присутній у кожному кроці уряду України щодо вдосконалення залізниць.

На сьогоднішній день, українські залізниці забезпечують рух поїздів і електричок як усередині країни, так і її зв'язок із зарубіжними країнами. Основною країною, в яку виїжджають на поїзді з України найчастіше, є Росія, а також значну частину пасажиропотоку займають приватні поїздки в Білорусію і Польщу. Тому, в цих напрямках проводиться спрощений режим митного контролю та прикордонної перевірки пасажирів. У поїздах далекого прямування, наприклад, із Сімферополя до Москви для зручності пасажирів пропонуються вагони CB, купейні вагони та послуги харчування. При цьому на фірмових поїздах вагони оснащені всією необхідною сучасною технікою.

Україна має в своєму розпорядженні як поїздами проходження закордон, так і вчиняють поїздки всередині країни. Наприклад, надзвичайно популярними внутрішніми напрямками є Крим, Київ, Одеса, Харків, Львів, Дніпропетровськ. Також для зручності переміщення між недалеко розташованими пунктами на Україні курсують приміські електрички. Розклад всіх поїздів можна отримати в довідковій будь-якого залізничного вокзалу. Розклад електричок також можна дізнатися в довідковій або на сайті http://poezdato.net/ в глобальній мережі інтернет. До речі, зазначений сайт дозволяє шукати повідомлення поїздів не тільки по Україні, але й по всіх країнах СНД.

Влітку найпопулярніша станція призначення поїздів всередині України — це Сімферополь. Трохи поступається у відвідинах цьому місту Євпаторія. Обидва пункти призначення є близько розташованими до морського узбережжя, що робить їх туристичними напрямками. Літній вокзал Сімферополя збирає приїжджих не тільки з українських міст, а й туристів з Росії та зарубіжжя. Тому Крим називають «золотом країни». Проте повідомлення з Кримським півостровом відбуваються в основному за допомогою Сімферополя і рідше Євпаторії, так як прямого потягу, наприклад, в Ялту з великих міст України не існує, так як Ялта не має залізниці.

Також як Крим влітку, взимку популярними стають Львів, Житомир, Київ, Харків і Донецьк. Тут проводяться різні чемпіонати, а також ці райони в зимовий період можуть похвалитися наявністю снігу на відміну від півдня країни. Розклад рухів поїздів з південного напрямку в зимовий час зазвичай змінюється, для його уточнення варто приїхати на залізничний вокзал.