Співробітники митниці першими зустрічають нас з подорожей і останніми проводжають за кордон, при цьому не забуваючи люб’язно поцікавитися, чи не веземо ми з собою щось протизаконне. Тільки переконавшись у зворотному, вони дозволяють перетнути митний кордон гостиницы харькова цены недорого.

Добропорядні громадяни найчастіше і не намагаються провозити через кордон заборонені на ввезення чи вивезення речі, але це аж ніяк не гарантує їм спокійне проходження митниці. Виявляється, крім заборон на провезення через кордон великої низки предметів, існують деякі обмеження і на переміщення товарів окремих категорій, які не призначені для комерційного використання.

Проблема дуже актуальна. Сучасні люди досить часто їздять за кордон — по навчанню, по роботі, на відпочинок або просто подорожують. Практично у кожного в такій подорожі з собою який-небудь гаджет — стільниковий телефон, ноутбук, плеєр, кишеньковий комп’ютер, цифрова фотокамера. Багато хто прагне придбати ці речі за кордоном, особливо якщо їх вартість там нижче.

Досить типовою стала наступна ситуація: громадянин, виїжджаючи за кордон, має при собі набір на суму вище $ 1000, в яку входить, наприклад, ноутбук, цифрова камера. Факт вивезення подібних IT-благ слід в обов’язковому порядку задекларувати письмово, щоб при поверненні ви могли довести митним фахівцям, що ці речі ви не придбали в іншій країні.

Однак якщо співробітник митниці вам не запропонує виконати таку операцію при виїзді з митної території вашої країни, то ви маєте повне право вимагати здійснення добровільної процедури в письмовій формі. В іншому випадку після повернення вам доведеться сплатити мито в розмірі близько 30% від їх вартості, якщо вартість ввезених речей не перевищує $ 10000 і 60%, якщо такий ліміт буде перевищений.

До речі, якщо ви собірется все таки купити за кордоном ноутбук, рекомендуємо Apple Macbook, так як він досить компактний і легкий. Це має значення, так як загальна вага ввезених товарів підлягає обліку.

Наприклад, на перевищення ліміту ваги можуть вплинути навіть шкіряні сумки для ноутбуків, які також враховуються при зважуванні.

Джерело: PROHOTEL.RU