26th Январь, 2012 / Авиа туризм - UA / Off

Прихід Ryanair на Україну зробить вплив і на російський ринок, так як жителі півдня Росії зможуть дешево літати з українських аеропортів, впевнені експерти.

Про прихід бюджетної авіакомпанії Ryanair на Україні на прес-конференції в Києві оголосив віце-прем'єр українського уряду Борис Колесніков.

За словами чиновника, перший літак Ryanair приземлиться на Україні вже в травні 2012 року. Рейси здійснюватимуться у Львів і Донецьк з Парижа, Лондона і Барселони.

Втім, представники Ryanair налаштовані менш оптимістично. В авіакомпанії заявили, що про всі нові маршрутах повідомляють на прес-конференціях, і раз цього не відбулося, значить говорити поки немає про що.

«Звичайно, українська влада поспішили зробити заяву про прихід Ryanair. Але з іншого боку, якби сторони не досягли якихось попередніх домовленостей, навряд чи б Київ робив такі заяви », — прокоментував повідомлення віце-прем'єра України головний редактор журналу« авіатранспортне обозрение »Олексій Синицький.

За його словами, час початку польотів Ryanair на Україні (якщо вони все-таки почнуться), вибрано дуже вдало — напередодні Чемпіонату Європи з футболу. До речі, деякі матчі пройдуть якраз у Львові і в Донецьку. «Тому на першому етапі завантаження літаків Ryanair забезпечать футбольні фанати. А сама авіакомпанія під час чемпіонату протестує український ринок. Не факт, що вона продовжить польоти і після чемпіонату, але шанси на це є », — каже Синицький.

Експерт упевнений, що прихід Ryanair на Україну зробить вплив і на російський ринок, так як наші пасажири також зможуть скористатися рейсами авіакомпанії. «Наприклад, від Ростова-на-Дону до Донецька всього 250 км. Багато хто погодиться проїхати цю відстань, якщо економія на квитку стоїть того », — заявив він.

В якості аналогії Синицький привів аеропорт фінського міста Лаппеенранта, який жартома вже називають «Пулково-3». «Туди літають і Ryanair, і airBaltic, і інші європейські перевізники. І росіяни, особливо пітерці, дуже активно користуються саме цим аеропортом, а не Пулково, так як навіть разом з дорогою деякі рейси звідти до Європи виходять дешевше », — говорить Синицький.

Втім, експерт попередив, що розраховувати на те, що політ на літаку Ryanair дійсно обійдеться в 5 або 10 євро, наївно. «Подібні авіакомпанії беруть гроші за все — реєстрацію, багаж, їжу … Тому не варто дивуватися, якщо все подорож в кінцевому результаті обійдеться в 10-20 разів дорожче, ніж первісна вартість квитка», — говорить він.

Цікаво, що саме тарифна політика Ryanair викликає найбільше нарікання у єврочиновників, які навіть загрожують заборонити авіакомпанії вказувати мінімальні ціни. Більш того, в грудні минулого року Ryanair попередив, що з 2012-го підвищує вартість провезення багажу: у певних випадках одна сумка може обійтися пасажиру в додаткові 100 євро витрат.