3rd Июль, 2015 / Путешествия авто - UA / Off

Цієї весни вартість бензину може зрости до 11-12 грн / літр. Якщо дотримуватися декількох простих правил, можна заощадити 20-25% палива.

Почати економити на бензині потрібно з повітряного фільтра.

Якщо повітряний фільтр забруднений, то повітря буде обмежено потрапляти у двигун, внаслідок чого його робота ускладниться, а потім на 5% збільшиться витрата бензину. Переконатися в чистоті фільтра можна, дивлячись через нього на світло. Якщо нічого не видно — значить потрібно міняти.

Варто вибирати синтетичні або напівсинтетичні масла, адже при використанні звичайних мінеральних спалюється на 7-8% більше бензину.

М'які шини і широкі диски — ще один серйозний чинник збільшення витрати палива. Так, чим ширше диски, тим більший аеродинамічний опір вони надають і в середньому збільшують використання бензину на 0,5-1%. А от якщо збільшити тиск в шинах на 0,1 атм. вище норми, то можна зберегти 2-3% палива. Ефект особливо відчутний в далеких подорожах на високій швидкості.

Водіям не слід захоплюватися швидкісний їздою. Оптимальний режим — в межах 60-80 км / год — зменшує витрату палива приблизно на 12%.

Сміття в автомобілі — це не тільки зайву вагу, але і додаткові літри бензину. Так, кожні зайві 50 кг непотребу збільшують витрату палива як мінімум на 2%. Потрібно також зняти багажник, адже він "з'їдає" на 0,5-1% більше палива через сильний аеродинамічного опору.

Кондиціонер і грубка з вентилятором збільшують витрату бензину в середньому на 15%. Обігрів заднього скла "з'їдає" до 3% палива.

Найбільше бензину "з'їдають" включені фари, "противотуманки" і гучна музика. Крім того, якщо хочете економити, потрібно закривати всі вікна і люк. Це збереже близько 1% палива. Ще 2-3% бензину буде зекономлено, якщо влітку ставити авто в тіні — так паливо буде менше випаровуватися, авто не перегріватися і не доведеться включати кондиціонер.

До 10% бензину можна зекономити, якщо обережно користуватися педаллю газу і гальма.

Різкий старт збільшує витрату палива внаслідок того, що в двигун подаються великі порції бензину. Звичка різко гальмувати — особливо на автомобілі з карбюраторним двигуном — також сприяє значним витратам палива.

Важливим фактором економії бензину є справність усього авто, адже практично будь-яка несправність збільшує витрату палива.

Наприклад, проблеми з підвіскою погіршать економічність на 1-2%, через неправильно працюючої системи упорскування "в трубу" може вилетіти в два рази більше бензину, ніж у відремонтованого авто.

Тим, хто тільки планує придбати авто, варто вибирати економічні маленькі автомобілі, які витрачають по 5-7 літрів палива на 100 км.

Якщо ж хочеться купити велике авто, то краще взяти менш потужний двигун. Сучасні двигуни — економічніше старих, але не завжди в нових автомобілях стоять сучасні двигуни. Тому перед покупкою варто уважно прочитати технічні характеристики "залізного коня".

На заощаджені гроші варто купити GPS-навігатор — з ним витрата палива може скоротитися ще на 7-10% на рік, що збереже кожному автовласнику близько 400 євро.

Джерело: Газета по-українськи