Для подорожі по Європі варто скористатися проїзним: заплативши один раз, ви зможете зробити кілька поїздок і по дорозі будете без штрафів і проблем змінювати плани.

Вирушаючи подорожувати по Європі поїздом, визначитеся з планами: якою буде ця поїздка? Які країни хочеться побачити? Скільки часу піде на подорож? Хочете ретельно, повільно і планомірно досліджувати одну країну або бажаєте побачити кілька держав? Лише відповівши на ці питання, можна вибрати найбільш підходящий квиток. І визначитеся з відстанями! Приблизну вартість у доларах і тривалість поїздки в годиннику можна розрахувати за цією схемою.

Дорого? Тоді краще скористатися проїзним: заплативши один раз, ви зможете зробити кілька поїздок і по дорозі будете без штрафів і проблем змінювати плани.

Проїзні на будь-який смак

Залізничні проїзні квитки мають різний термін дії (за ним можна подорожувати 3, 5, 6, 7, 14 діб без обмеження кількості поїздок). Вони поділяються також залежно від того, скільки країн ви хочете відвідати. Точну

Ще одне зручне пропозицію для мандрівника — Eurail Global Pass: по одному-єдиному квитку варіанти consecutive можна протягом 15 днів, 21 дня, одного, двох або трьох місяців подорожувати по залізницях 21 країни Європи: Австрії, Бельгії, Хорватії, Чехії, Данії , Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Голландії, Угорщині, Італії, Люксембургу, Норвегії, Португалії, Ірландії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції та Швейцарії. Flexi-різновид цього проїзного подарує свободу на будь 10 або 15 днів у двомісячний період.

Якщо ж у ваші плани входить вояж тільки по одній або двом країнам, то краще вибрати Eurail Regional Pass, що поширюється на Німеччину і Чехію, на Францію та Італію, на Данію та Швецію або на інші сусідні держави.

Зверніть увагу на місцеві проїзні квитки, читайте інформацію на вокзалах — нерідко існують спецпропозиції на вихідні. Іноді за одну ціну за одним документом можуть подорожувати кілька людей. І хоча такий квиток буде вигідний навіть для одного туриста, можна заощадити, підшукавши компанію безпосередньо на вокзалі, перед посадкою. Наприклад, у Німеччині увійшов у вагон молода людина може запитати, чи немає у кого-небудь такого проїзного. Якщо запропонуйте йому приєднатися, він компенсує частину вартості.

Інформація до роздумів

* Завжди уточнюйте, чи дійсний проїзний на конкретному маршруті. Так, багато квитки не можна використовувати на панорамних поїздах у Швейцарії.
* Проїзний може не поширюватися на дуже зручні швидкі нічні поїзди, де місця потрібно бронювати заздалегідь.
* Уважно дивіться термін дії проїзного: він не завжди починається з 12 години ночі і закінчується о 12 годині наступної ночі.
* Прочитайте умови: можуть бути приємні сюрпризи — додаткові знижки на деякі послуги, на проживання в готелі, екскурсії, безкоштовний проїзд ще на якомусь транспорті (наприклад, у Німеччині Rail Pass поширюється на поїзди S-Bahn, на яких можна переміщатися і по місту).
* При покупці обов'язково вкажіть свій вік. Молодим людям до 25 років подорожі обходяться набагато дешевше.

Право вибору

Тепер, розібравшись в проїзних, задумайтеся: а чи варто вам їх купувати? Тепер, розібравшись в проїзних, задумайтеся: а чи варто вам їх купувати? Бути може, ви не «накатав» стільки грошей за європейськими дорогами, і тому набагато розумніше буде просто придбати квиток з точки А в точку В? Візьміть аркуш паперу і розрахуйте: звідки і куди ви будете переміщатися, скільки коштує проїзд. Обміркуйте, може, деякі пункти варто скоротити, а подекуди вибрати більш короткий шлях? Тепер складіть вартість квитків на всі дні передбачуваної подорожі і порівняйте з проїзним. Якщо відстані невеликі або переміщень передбачається не дуже багато, можна істотно заощадити, сплативши квиток заздалегідь, за 2-3 місяці. Якщо ви їдете з однієї країни в іншу, спробуйте подивитися ціни на квитки на сайтах національних залізниць обох держав — часом вартість може суттєво відрізнятися.