18th Апрель, 2012 / Авиа туризм - UA / Off

У мандрівників, які бажають скористатися комфортними умовами при мінімумі витрат, часто виникає питання: «Чи можна пересісти з економ-класу в бізнес?»

Зручності бізнес-класу набагато комфортніше місць типу економ. Ряд позитивних відмінностей дуже відчутний під час тривалих перельотів. На відміну від звичайного салону, зручні крісла в салоні бізнес-класу коштують один від одного значно далі. Сидіння розташовані попарно, кількість сусідів менше, харчування більш різноманітно, є розваги, до того ж безкоштовний алкоголь, відповідно вище рівень сервісу. Хоча за все це доведеться заплатити рази в 3-5 більше, ніж за квиток класу економ. Але є пасажири, які намагаються отримати комфортні місця бізнес-класу за ціну економ в обхід правил авіакомпанії.

У деяких авіакомпаніях офіційно передбачено переведення пасажира з одного класу в інший за додаткову плату при наявності вільного місця. Діючи таким чином, пасажир цілком законно може скористатися комфортними умовами бізнес-класу. Якщо ж авіакомпанією не передбачена послуга перекладу, то деякі пасажири діють за такою схемою: запитують бортпровідника про можливість переведення за додаткову плату. Іноді бортпровідник погоджується на пропозицію пасажира, і мандрівник отримує комфортне місце за невелику плату. По суті, пасажир пропонує провіднику хабар, а той, у свою чергу, порушує свої службові повноваження. У багатьох компаніях це не вітається. Членам екіпажу суворо забороняється брати з пасажирів плату за переказ в салон іншого класу. При виявленні порушень співробітники авіакомпанії суворо караються, тому не дивно, що пасажирові в проханні можуть відмовити, особливо на міжнародних рейсах.

Працівники авіакомпаній радять пасажирам оформляти переклад з економ-класу в бізнес ще в аеропорту. Зробити це можна в касі або у представника авіакомпанії. Можна сплатити по різниці тарифів, а також за фіксованою вартістю бізнес та економ класу.

Залежно від квитка можна вибрати зручний варіант. Тариф для бізнес-класу може бути як мінімальним, так і повним, так само як для квитка в економ-класі. Існує безліч (близько 15) різних варіантів тарифів для економ-класу, тому доплата за бізнес-клас в різних випадках буде відрізнятися.

Деякі авіакомпанії нерідко проводять рекламні акції типу «Забронюй квиток в" покращений "економ, за невелику плату обміняй його на місце в бізнес-класі». Справа в тому, що початкова плата за економ вже покриє більшу частину квитка в бізнес-клас, в підсумку ціна квитка буде ненабагато відрізнятися від тарифу на квиток в бізнес-класі.

Є ще один спосіб «підвищення рівня» — участь у програмі накопичення миль. Набравши необхідні бали, пасажир може обміняти набрані бонуси на місце в бізнес-класі. Але набрати потрібно досить велика кількість балів.

І, мабуть, самий "елітний" спосіб комфортно літати — це купити вертоліт. Так-так, власний вертоліт сьогодні можна замовити прямо через інтернет. Звичайно, для більшості громадян ціна такого транспорту досить велика, але, якщо ви можете собі дозволити таку розкіш, то чому б і ні?