3rd Июль, 2015 / Туризм - UA / Off

Якщо ви все ще не знаєте, куди поїхати у відпустку — зверніть увагу на один із чудових куточків України — Шацькі озера, які входять до складу Шацького природного національного парку.

Шацьке поозер'я

Це група більш ніж з тридцяти озер, розташована на кордоні з Білоруссю у Волинській області між річками Прип'ять і Західний Буг. Всього 5 годин шляху від Києва, і ви потрапляєте в чудовий край Шацького поозерья.

Чисте повітря, просочений запахом хвої, унікальний клімат, різноманітний рослинний і тваринний світ зробили Шацькі озера прекрасним місцем для відпочинку.

Найбільше з озер носить назву Світязь. Це найглибше озеро в Україні і воно не дарма прозвано «Українським Байкалом». Вода в ньому настільки чиста, що дно видно навіть на глибині 8 метрів. Навесні і восени тут, як і на Байкалі, можна спостерігати справжнісінькі шторми. Влітку ж узбережжі озера перетворюється на курортну зону.

Сюди можна приїхати всією родиною, відпочити галасливою компанією, влаштувати романтичний вікенд. Дістатися можна самостійно на машині або поїзді. Або придбати автобусний тур, який включає в себе трансферт, проживання та екскурсії.

Любителі спокійного відпочинку, звичайно, оцінять піщані пляжі і чисту воду озер, яка в літній час прогрівається до комфортної температури. Це прекрасне місце для відпочинку з дітьми. Адже водні процедури і свіже повітря — кращий спосіб зміцнити імунітет малюків.

Є можливість взяти напрокат велосипеди і насолодитися околицями: прокотитися по лісі або уздовж озера, влаштувати вилазку за чорницею, сезон якої випадає на липень-серпень або просто знайти відокремлене місце для пікніка.

Якщо ж ви плануєте відпочинок великою молодіжної компанією, то сміливо можна вибирати відпочинок на озері Світязь. На території кемпінгового табору «на Гряді» музика не змовкає з ранку до пізньої ночі. Сюди приїжджає молодь, щоб відпочити і поспілкуватися.

Любителі активного відпочинку також можуть покататися на конях, зайнятися дайвінгом або віндсерфінгом, пограти в пейнтбол. Є можливість замовити екскурсію по цікавих місцях Волині.

Ну і, звичайно, варто окремо згадати і риболовлі. Дуже часто любителі цього часу їдуть саме на Шацькі озера — адже це просто рай для рибалки.

Велика кількість видів риби, яка водиться в цих озерах, просто вражає. Щука, окунь, судак, короп, «талісман» Шацьких озер вугор — ось неповний список того, що можна зловити при деякій вправності. А якщо вправності не вистачає, то можна скористатися послугами досвідченого інструктора. Крім того, в окремих озерах мешкають екзотичні для цих місць види риб. Це, наприклад, великоротий окунь в Пісочному озері, амурський сазан і судак на озері Люцимер, і канадський сом у Світязі, Кримному і Пулемецькому озерах.

Вудки везти з собою зовсім не обов'язково — їх можна взяти на місці напрокат. Ну а ті, хто не любить риболовлю, але при цьому не проти покуштувати страви зі свіжої риби, можуть зробити це в одному із затишних ресторанчиків на узбережжі.