У Тунісі стався страшний терористичний акт, в результаті якого загинуло 39 осіб. Після цього відпочиваючі стали масово залишати країну. Туроператори європейських країн kharkov hotels почали евакуювати всіх бажаючих, скасували бронювання турів на найближчий час і перестали продавати тури на цей напрямок. Тисячі жителів країн Європи вирішили перервати свій відпочинок і повернутися додому раніше. Більшість туристів з Росії прийняли рішення залишитися в цій країні, незважаючи на нестабільну ситуацію.

Нагадаємо, все трапилося в п'ятницю 26 червня на території прибережного готелю поряд з містом Сус. Терористи здійснили напад на готель Hotel Riu Imperial Marhaba 5 *, загинуло 39 осіб і кілька десятків отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Бойовики висадилися на пляж поряд з портом El Kantaoui. Зі слів очевидців, терорист приплив до берега на гумовому човні і швидко проник углиб натовпу, прикриваючи автомат парасолькою. Потім він дістав зброю і відкрив вогонь по нічого не підозрюють туристам. Він стріляв не підряд, а вибірково, цілячись, переважно, в іноземців. Основними жертвами стали туристи з Великобританії: більше 15 осіб загинуло. Також загинули жителі Ірландії та Німеччини, є постраждалі з Бельгії.

Хабіб Ессід¾ прем'єр-міністр Тунісу розповів, що терорист, який відкрив стрілянину на пляжі, застрелений правоохоронними органами, інший підозрюваний у нападі перебуває в розшуку. Відповідальність за подію узяло на себе «Ісламська держава» ¾ международнаяісламістская сунітська терористична організація.

Туніс до цього випадку був вкрай популярний у туристів з Великобританії. За даними ABTA (Туристичної асоціації Великобританії) в момент нападу в Тунісі перебували на відпочинку близько 20 тисяч британських громадян.

TUI AG — туроператор з Німеччини, який працює з усіма країнами Європи під різними брендами заявив, що близько 15 тисяч його туристів знаходилися в Тунісі в минулу п'ятницю.

Після теракту західні туристи стали масово залишати місця свого відпочинку. Протягом доби з Тунісу виїхало кілька тисяч чоловік. В основному, це биліжітелі Великобританії (2500 осіб) та Бельгії (2000 осіб). Також у минулі вихідні країну покинули 200 жителів Німеччини.

Лоран Фабіус-міністр закордонних справ Франції дав доручення турфірмам організувати евакуацію французьких громадян, які бажають виїхати з Тунісу.

У Тунісі туристичний сезон тепер можна вважати закритим. Також наслідки теракту неодмінно позначаться на економіці країни, так як туризм приносив гарні доходи в казну (7% від ВВП).

Хабіб Ессід вважає, що терористи хотіли підірвати економіку країни і становлення демократії.

За даними Ростуризму, минулого року в Тунісі відпочивали понад 240 тисяч туристів з нашої країни (близько 1,3% від усього туристичного потоку з Росії). Але цього року виїзний потік значно скоротився, в тому числі стало менше туристів, які обирають Туніс для свого відпочинку. За підсумками перших трьох місяців Туніс відвідало трохи більше 100 російських громадян, що на 95% менше, ніж в тому ж періоді 2014 року.

Ірина Тюріна — представник РСТ (Російського союзу туріндустрії) розповіла про те, що попит на літні тури в Туніс цього року скоротився приблизно на 70%. Після того, що сталося клієнти стали масово відмовлятися від вже викуплених турів. Ірина Тюріна зазначила, що до того поки МЗС Росії не опублікує офіційне звернення про прохання утриматися від туристичних поїздок до Тунісу, туроператори не зобов'язані повертати туристам гроші за путівки. Тим не менше, більшість туроператорів, реагує на прохання клієнтів і пропонує їм відвідати Туреччину, Єгипет та інші країни пляжного туризму. За відомостями РСТ, звернень від російських туристів, що знаходяться в даний момент в Тунісі небагато, більшість з них вирішили продовжувати свій відпочинок. Туристів з готелів, що потрапили в зону теракту, перевели в інші готелі, а ті, хто захотів покинути країну, вже полетіли.

При використанні матеріалів сайту інтернет-виданнями, пряме, активне гіперпосилання, индексируемая пошуковими системами, вказує на головну сторінку веб-сайту ProHotel.ru обов'язкове. Передрук матеріалів сайту в традиційних ЗМІ допускається тільки з письмового дозволу редакції.