Туристи рідко замислюються про речі неприємних. На відпочинку все втрачають пильність і чекають тільки приємних вражень. А між тим, обережність навіть на сонячному пляжі ніколи не буде зайвою недорогие отели харькова. Тим більше, якщо ви збираєтеся відпочити в Туреччині. Адже Туреччина — країна східна, де сильні стародавні традиції, національні звичаї і звички. Звичайно, рівень злочинності в Туреччині невисокий, і турецький уряд ретельно стежить за безпекою туристів. Адже від кількості туристів безпосередньо залежить добробут країни, розуміють це і місцеві жителі. Однак, щоб убезпечити себе навіть від дрібних неприємностей, необхідно знати наступне:

1. У Туреччині, втім, як і в будь-якій країні світу, є райони неблагополучні, куди людям приїжджим краще не ходити. Назви таких районів можна дізнатися у свого туроператора або запитати у персоналу готелю. У список неблагополучних провінцій потрапили такі: Сирнак, Мардін, Сиїрт, Мус, Хатай, Бінгол, Бітліс, Кіліс, Адана. Можливо, вам назвуть та інші. У кожному разі відвідувати такі місця вкрай небажано. Якщо ви все ж опинилися в такому районі, будьте гранично пильні і обережні. Не соромтеся голосно кликати на допомогу. Ваша рішучість відлякає шахраїв. У таких місцях у вас можуть вимагати документи. Поліції пред'являйте документи спокійно, без зайвої суєти.

Зрозуміти, що перед вами справжній поліцейський можна по темно-синій уніформі, нашивці з назвою підрозділу та бейсболці. У поліцейських можуть бути нашивки: «traffic» (дорожня поліція), «Belediye Zabitas» (торгова поліція) або «narcotic» (боротьба з наркотиками). Іноді служителі порядку можуть бути одягнені в камуфляж з пізнавальної нашивкою «Jandarma», але такі поліцейські зазвичай зустрічаються тільки в сільській місцевості.

2. Враховуйте, що в Туреччині жінкам прийнято одягатися в закритий одяг, поводитися жінка зобов'язана скромно. Жінки в нетверезому вигляді, у відкритих нарядах, пізно гуляють вулицями міста автоматично приймаються за жінок легкої поведінки, які самі пропонують себе. Часто туристки самі провокують місцевих чоловіків, навіть не підозрюючи про це.

Однак, не лякайтеся, ми не закликаємо вас одягати сутану. Можна використовувати інші способи, щоб уникнути близьких знайомств, звичайно, якщо ви самі не шукаєте романтичних відносин. Приїхавши до Туреччини, завжди носите обручку, навіть якщо в даний момент ви не заміжня. На нав'язливі докучання місцевих чоловіків не відповідайте, просто мовчки йдіть. Ваш різкий випад вони можуть сприйняти як якусь гру, і посилити свій натиск. Якщо ж вас намагаються затримати фізично, хапаючи за руку або одяг, не бійтеся кликати на допомогу поліцію, закричите. Патрулі поліцейських у курортних містах проходять досить часто і вам швидко прийдуть на допомогу. А ось розпивати спиртні напої краще всього на території власного готелю.

3. Що стосується чоловіків, які приїхали відпочити до Туреччини, до турецьких жінкам приставати не варто, інакше ризикуєте нарватися на грубе слово або навіть на більш серйозні неприємності.

4. У Туреччині дуже багато кишенькових злодіїв. Тому на ринках і в інших місцях скупчення людей дуже уважно стежте за своїми речами.

5. Ліки в Туреччину краще взяти з собою, оскільки пояснюватися в місцевій аптеці вам буде непросто. Візьміть з собою найнеобхідніше: ліки для шлунка, від головних болів, спазмів, отруєння, опіків, ГРЗ. Прихопіть також бинт, йод, ліки, які ви повинні приймати регулярно.

Якщо ви не можете самостійно надати собі допомогу, турфірма зазвичай за окрему плату надсилає лікаря, який розуміє по-російськи. У приватних турецьких клініках часто є російськомовний персонал або перекладач.

6. Вирушаючи на відпочинок до Туреччини, запам'ятайте або запишіть нескладні телефони екстреної допомоги:
110 — телефон пожежної служби;
112 — швидка допомога;
118 — інформаційна служба;
154 — дорожня поліція;
155 — поліція;
156 — жандармерія.

Запам'ятавши наші нескладні рекомендації, можна отримати від відпочинку в Туреччині тільки приємні враження та радісні емоції.

Джерело: PROHOTEL.RU