19th Январь, 2012 / Авиа туризм - UA / Off

У "Борисполі" ціни на їжу в три рази вище середніх по місту, а таксі на правий берег — 400 гривень.

Через півроку в Україні приїдуть гості Євро. Цікаво дізнатися, як ціни в аеропорту на транспорт, сигарети, популярні напої та продукти відрізняються від цін на такі ж послуги і товари в інших аеропортах. З'ясувалося: таксі в "Борисполі" працює за цілком прийнятними тарифами, а їжа явно дорогувато. Зате пиво і сигарети — найдешевші.

ТАКСІ. Поки порядок з таксі наведений тільки біля терміналу F. Бомбив тут практично не зустрінеш. Але все одно треба бути обережним у виборі. "Ми прилетіли з Єгипту в 3.00. Підійшли до будки в терміналі і запитали, скільки коштує доїхати до Чоколовки із зупинкою на Харківському. Дівчина порахувала в комп'ютері і сказала — 400 грн. Звідки такі ціни? Ми викликали таксі по мобільному і через 20 хв. вже їхали за 160 грн ", — обурюються кияни.

Як пояснили в аеропорту, тут працює кілька компаній таксі. Але державне таксі Sky поки не має будочки в терміналі, тому швидше за все це було комерційне таксі. Вони хоч і мають дотримуватися цін, встановлених в аеропорту, але не завжди це роблять.

"Бориспільські таксі білого і сріблястого кольору, стоять на першій лінії парковки. Водій одразу назве ціну, але вона не буде більше 6,5 грн за 1 км. В кожному таксі встановлений лічильник", — розповідає водій. У Лондоні таксі — одне з найдорожчих. "Тут трохи дорожче бензин. І рівень життя вищий, ніж в Україні", — пояснює українка Ольга, яка проживає в Лондоні.

Керівник всеукраїнської спілки таксистів Василь Попик вважає, що у нас, на відміну від інших країн, занадто багато нелегальних таксистів, які і збивають ціни. "Їм ніхто не забороняє таксувати. А в Лондоні сторонніх ніхто на дорогу не пустить", — говорить він. А дешевизну дубайського таксі він пояснює тим, що там майже безкоштовний бензин.

ЇЖА. А от кава в "Борисполі" трохи дешевше московського, але все-таки дорожче, ніж в Лондоні і Дубаї. Хоча в кафе Києва чашка еспрессо коштує 15-25 грн, в аеропорту все 40 грн. Те ж стосується і пива: в закладах Києва воно коштує 17-25 грн, а в "Борисполі" 28-30 грн. У самому аеропорту кажуть, що вони відповідають за польоти і за те, щоб пасажири почувалися комфортно в терміналах, могли перекусити, купити води, ліки, картки для поповнення рахунку. А ось впливати на ціни орендарів не можуть. В інших аеропортах ціни на їжу теж немаленькі. Але — вони все-таки середні по місту, а у нас вище. "У Лондоні ціни ніхто не накручує. Вони середні, пиво буде коштувати, як у всіх лондонських пабах. А сигарети легко купити в Хітроу в автоматі, і ціна буде, як у місті. В аеропортах багато кафе, вони конкурують, тому ціни не завищують ", — говорить Ольга.

"І ТАК БЕРУТЬ". Якщо у фастфудах Києва обід з м'яса, салату, картоплі обійдеться в 40 грн., То в аеропорту вже 140 грн. Один салатик в кафе коштує 45-60 грн., А друга страва 65 грн. "А чому ми повинні відмовляти собі в заробітку? Ми орієнтуємося на ціни один одного. Якщо в сусідньому кафе салат коштує 60 грн, навіщо я буду ставити менше? Люди їдять і не скаржаться", — сказала продавець в кафе терміналу В.

За матеріалами: Сегодня