16th Май, 2010 / Авиа туризм - UA / Off
Вибираємо маршрут

Ознайомтеся в першу чергу з порядком оплати, бронювання та анулювання турів. Турфірми після оплати клієнтом депозиту бронюють місце в літаку і готелі. У разі відмови від поїздки фірмі будуть пред'явлені штрафи, які вона на цілком законних підставах стягне з клієнта.

При покупці туру виписується ваучер і туристична путівка. У цих документах перераховується набір послуг, які надає турфірма, і вказані терміни поїздки. Обов'язки сторін та штрафні санкції у разі пізньої ануляції туру обумовлюється в договорі. Ознайомтеся з переліком послуг, зазначених у ваучері, і перевірте їх відповідність вашому замовленню, використовуючи міжнародні туристичні терміни:

ОB (only bed) — тільки розміщення
BB (bed end breakfast) — розміщення і сніданок
HB (half board) — розміщення, сніданок, вечеря
FB (full board) — розміщення, сніданок, обід, вечеря
AI (all inclusive) — розміщення та харчування по системі все включено (сніданок, обід, вечеря, алкогольні та безалкогольні напої місцевого виробництва)
SGL (single) — одномісне розміщення
DBL (double) — двомісне розміщення
TRPL (triple) — тримісне розміщення Suite — розміщення в номері люкс
Family room — розміщення в номері люкс з окремими кімнатами
Extra Bed — додаткове ліжко
Chi (child) — дитина
Ad (adult) — дорослий
SV (Sea View) — вид на море.

Великі збори

Нарешті, чемодан зібраний, і ви готові вийти з дому, щоб зануритися в атмосферу відпочинку, про який мріяли цілий рік. Перевірте, чи всі необхідні в подорожі документи ви взяли: паспорт та його ксерокопію (у разі втрати оригіналу вона полегшить повернення додому), ваучер, медичний страховий поліс, авіаквиток, водійські права (якщо плануєте брати автомобіль напрокат).

В аеропорту завчасно заповніть митну декларацію, отримаєте місце в салоні для некурящих (якщо є така необхідність), приготуйте документи на вивезення валюти. Митну декларацію зберігайте до повернення додому.

Ви приїхали в готель

За кордоном у всіх готелях добу починаються і закінчуються о 12 годині дня. Тому, якщо ви приїхали раніше цього часу або їдете пізніше, якийсь час вам доведеться провести на пляжі, біля басейну або побродити по магазинах. Якщо кімната сподобалася вам настільки, що її не хочеться покидати навіть за кілька годин до вильоту, будьте готові заплатити за половину доби або за добу додатково, причому за найвищими цінами готелю.

Деякі готелі пропонують популярну концепцію All inclusive (все включено у вартість). Ця концепція передбачає триразове харчування (сніданок, обід, вечеря). Безкоштовно — алкогольні та безалкогольні напої, легкі закуски протягом дня, великий вибір безкоштовних спортивних занять, безкоштовна участь у розважальних програмах для дорослих і дітей. Спектр цих послуг варіюється залежно від готелю. Більш точна інформація надана в каталогах кожного з них.

Ключі від кімнати бажано залишати на стійці готелю кожен раз, коли ви його залишаєте (на відміну від картки гостя, яка завжди повинна бути при вас — адже це ваш пропуск і в ресторан готелю, і в світ платних послуг готелю, а так само підказка для таксиста, якщо ви вже зовсім не в ладах з іноземною мовою).

Гіди турфірми, що відправила вас на відпочинок, відвідують готель згідно з розкладом. Воно вивішується на інформаційному табло, яке розташоване в кожному готелі зазвичай поруч зі стійкою адміністрації (reception). Будь-яку проблему, пов'язану з перебуванням на відпочинку (трансфер, розміщення в готелі, недоліки обслуговування в готелі, зауваження по екскурсіях), необхідно коректно, але оперативно вирішувати з представником приймаючої фірми.

Сам собі охоронець

Не ризикуйте грошима, залишаючи їх в номерах, — це не рекомендується робити навіть в готелях найвищої категорії. Гроші, документи та коштовності надійніше зберігати в сейфі, який є в переважній більшості готелів на стійці адміністрації або в номері. Можливість користуватися сейфом надається, як правило, за невелику плату.

Додому, додому, додому

Стан вашого рахунку на будь-який день можна дізнатися у стійки адміністрації, попросивши комп'ютерну роздруківку. В день виїзду з готелю оплатіть всі додаткові послуги: міні-бар, телефонні переговори, замовлення харчування і напоїв в номер і т.д. Пам'ятайте, що міжнародні телефонні переговори обійдуться вам дешевше з автомата в холі, ніж з номера.