3rd Июль, 2015 / Путешествия авто - UA / Off

Запланувавши поїздку до Італії на машині, потрібно не тільки купити путівник і карти, але й вивчити особливості місцевого водіння. CNN підготував список порад автомобілістам, що збираються в цю країну.

Крім водійських прав, документів на машину, страховки і светоотражающего жилета, який за законом має бути в кожній машині, варто мати при собі дрібниця для паркувальних лічильників. Крім того, подорожуючи з дітьми, краще тримати під рукою поліетиленові пакети — на звивистих сільських дорогах малюків може заколисати.

Італійські водії стрімкі, агресивні і вміло. Різкі підрізання і запізніле гальмування для них абсолютно нормальні. Та й побачити машину, що йде "на хвості" у іншої при швидкості в 130 кілометрів на годину, — зовсім не рідкість. Не варто думати, що італійські водії заради вас скинуть швидкість.

Так що краще ловити момент. Як тільки в потоці машин з'являється вільний простір, його варто зайняти. Італійці звикли до несподіванок, і у них відмінна реакція, і слюнятев на дорозі вони не терплять, так що будь обгін краще робити рішуче.

Місцевий етикет базується на негласних правилах. Миготіння фарами, наприклад, може означати "геть з дороги" або "не тягни гуму, я не збираюся зупинятися". Але якщо вам блимає автомобіль, що йде по зустрічній смузі, це, як і в Росії, означає, що десь причаїлася дорожня поліція.

Звук автомобільного клаксона може означати все що завгодно, від "бережися" і "чао" до "давайте відсвяткуємо, що світлофор, нарешті, включив зелений".

Під час роз'їздів по місту потрібно уважно стежити за обмеженнями руху. У багатьох населених пунктах в'їзд для сторонніх у старий центр закритий. Так що якщо водій в'їхав у ZTL (зону обмеженого руху), він може бути оштрафований.

У містах також часто доводиться мати справу з одностороннім рухом, скутери вистрибують з нізвідки, а вузькі вулички більше підходять для кінних упряжок, ніж для сучасних автомобілів. Щоб уникнути серйозних проблем, у населені пункти краще в'їжджати з ранку раніше. У цей час і рух не таке інтенсивне, як вдень, і парковку знайти легше.

Парковка в Італії — чи не найбільший головний біль усіх автомобілістів. Вільні місця, як правило, в страшному дефіциті. У країні є великі парковки, але вони заповнюються стрімко, змушуючи автовласників залишати машини на вулиці.

Якщо водій поставив машину за синьою лінією, він повинен купити квиток в паркувальному автоматі (приймає тільки монети) або в тютюновій лавці, і помістити його під лобове скло. Варто запам'ятати, що більшість вуличних парковок безкоштовні з 20:00 до 8:00.

АЗС можна знайти повсюдно, але краще знати, що маленькі станції закриваються на перерву з 13:00 до 15:30 і не працюють по неділях. У таких ситуаціях можна скористатися автоматичною заправкою (fai da te). Щоб заправити автомобіль, потрібно помістити банкноту в слот спеціального автомата і натиснути кнопку навпроти номера колонки. І, звичайно, завжди треба пам'ятати різницю між benzina (бензин) і gasolio (дизель).

Орендувати машину в Італії досить легко. Прокатні контори, що дотримують всі визначені законом норми і правила, широко поширені по всій її території. Але потрібно мати на увазі, що машина в цій країні здатна доставити масу клопоту, тому орендувати її варто тільки на час переміщення між містами.

Також потрібно правильно підібрати автомобіль. Дорожнє покриття на другорядних трасах не завжди на висоті, а багато ферми і пляжі знаходяться в самому кінці довгої і далеко не кращої траси. Крім того, у віддалених місцевостях дорожні знаки можуть більшою мірою заплутати, ніж допомогти, так що краще мати при собі навігатор.

CNN наводить також список трас, якими обов'язково варто проїхати туристам: з Больцано (Bolzano) до Кортіна-д'Ампеццо (Cortina d'Ampezzo) в Доломітах, з Монтепунчіано (Montepulciano) в Монтальчіно (Montalcino) через Піенца (Pienza) в Тоскані , з Сульмони (Sulmona) в Пескассеролі (Pescasseroli) через Сканно (Scanno) в Абруцци, з Кья (Chia) в Порто-Теулада (Porto Teulada) по Коста-дель-Суд (Costa del Sud) на Сардинії, з Вьетрі-суль -Марія (Vietri sul Mare) в Сорренто (Sorrento) по Амальфітанськом узбережжю Кампаньи, з потенцією (Potenza) в Метапонто (Metaponto) в Базиликате.

Джерело: Travel.ru