19th Январь, 2012 / Авиа туризм - UA / Off

Британські експерти, порівнявши вартість одних і тих же товарів, склали список найбільш вигідних для покупок зон duty free.

Для багатьох мандрівників відпустка починається не по прильоту на місце, а в магазинах duty free, де, нібито, все дешевше. Але завзяті туристи давно зрозуміли, що аеропорти по всьому світу завищують свої ціни. Британські експерти, порівнявши вартість одних і тих же товарів, склали список найбільш вигідних для покупок зон duty free.

Список найкращих duty free для покупок перед вильотом, складений порталом Cheap Flights, включає 10 зон безмитної торгівлі по всьому світу. З них тільки чотири розташовані в європейських аеропортах.

Відкривають список магазини dute free лондонського аеропорту Хітроу. Загальна площа, де торгують безмитними товарами, у всіх п'яти його терміналах становить 48 000 кв. м. За товарами світових брендів експерти радять відвідати магазини Терміналу 3, де можна знайти такі марки як Armani, Dior, Gucci або Cartier. А що відкрився в 2008 році новий Термінал 5 найкраще підійде для тих, хто віддає перевагу британським лейблам — Mulberry, Paul Smith, Links of London і Smythson.

На території континентальної Європи експерти радять робити покупки в duty free амстердамського аеропорту Схіпхол, а також в німецькому Франкфурті та швейцарському Цюріху. Ціни в магазинах аеропорту Схіпхол можна попередньо подивитися на його сайті. Інтернет-портал аеропорту Цюріха дозволяє і зовсім зробити передзамовлення на швейцарський шоколад, ну а магазини в найбільшому аеропорту Німеччини і зовсім покривають територію чотирьох футбольних полів. Причому, сезонні знижки там іноді доходять до 30%.

Крім dute free аеропортів Лондона, Амстердама, Франкфурта і Цюріха в список також потрапили зони безмитної торгівлі в аеропортах Дубая, Ванкувера, Йоганнесбурга, Майамі, Гонконгу і Сеула.

Причому, ціни на одні й ті ж товари можуть сильно відрізнятися навіть у цих аеропортах, визнаними експертами кращими. Так, наприклад, літрова пляшка лікеру Baileys у Франкфурті варто 16,9 євро, а в Хітроу — 18,1 євро. Але найвигідніше напій купувати в Схіпхол — там він обійдеться 13,95 євро.

А ось пляшка джина Beefeater найдешевше якраз в Хітроу — 15,7 євро, тоді як у Франкфурті за неї доведеться віддати 19,90 євро.

Дорожче у Франкфурті виявилася і парфумерія. Наприклад, туалетна вода Hugo Boss Element там стоїть 43,5 євро, тоді як в Схіпхол можна заощадити 4,5 євро. Аналогічна ситуація і парфумом Tommy Hilfiger — в німецькому аеропорту він виявився на 14 євро дорожче, ніж в Хітроу.

Згідно з опитуванням іншої британської компанії — Kelkoo — більше половини пасажирів вірять, що в магазинах duty free товари дешевше на 20% або навіть більше, ніж у звичайних магазинах на головних вулицях міст. Але це не так. В середньому по Європі в безмитних зонах аеропортів ціни всього на 6,3% виявилися нижчими, ніж у місті.

Причому, максимальні знижки магазини duty free пропонують у Франції. Наприклад, в Ліонському аеропорту Сент-Екзюпері, заощадити можна 11,9%, в Руассі (імені Шарля де Голля) 11,5%. Амстердамський Схіпхол посів третє місце (6,1%), за ним йде аеропорт Франкфурта (5,6%), лондонський Гетвік і аеропорт Барселони (5%), аеропорти Мадрида і Риму (4,7%).

Цікаво, що всупереч рейтингом Cheap Flights фахівці з Kelkoo визнали ціни в duty free лондонського Хітроу найгіршими в Європі — там можна заощадити всього 3% від вартості тих же товарів в місті.