3rd Июль, 2015 / Путешествия авто - UA / Off

Отримання дозволу буде безкоштовним.

Спеціальні дозволи для сходження на гору Ельбрус знадобляться альпіністам та туристам в цьому літньому сезоні. За словами начальника відділу туризму нацпарку «Приельбруссі» Дахира Моллаева, нововведення допоможе як впорядкувати відвідування території, так і забезпечити гостям парку більш комфортні умови і безпека. А також — допоможе стежити за екологічним станом парку.

«Нинішня ситуація не влаштовує ні альпіністів, ні туристів, ні екологів: територія засмічена, природа деградує, щороку з Ельбрусу приходять сумні звістки про травмування чи загибелі альпіністів» — прокоментував в інтерв'ю Інтерфаксу Дахир Моллаєв.

За його словами, дозвіл на сходження видаватиме на підставі відомостей про склад групи, терміни сходження, кваліфікації учасників і т.д. Що допоможе оцінити ступінь фізичної підготовки туристів, а також виключить сходження в погану погоду, що допоможе уникнути нещасних випадків на маршруті. Крім того, кожну групу буде супроводжувати провідник — або свій гід групи, що пройшов інструктаж і підписав договір з нацпарку, або супроводжуючий з паркової служби гідів. Також у вирішення входить зобов'язання групи «спустити» своє сміття вниз.

Імовірно, нові правила будуть введені з початком літнього сезону. Отримання дозволу буде безкоштовним.

Джерело: tourprom.ru