3rd Июль, 2015 / Туризм - UA / Off

Чи чули ви про Лумшори? А про купання в чанах? Якщо ні, то вам напевно буде цікаво дізнатися про цей незвичайний закарпатський курорт, якому вже не одна сотня років.

Купання в чанах у Лумшорах

Лумшори — невеличке мальовниче селище, оточене буковими і хвойними лісами. Він ніби «ховається» в самому серці Карпатських гір. Фантастична природа, чиста гірська річка, безліч красивих водоспадів і, звичайно, мінеральні джерела — ось що характеризує Лумшори.

Перша згадка про Лумшорський мінеральній воді можна знайти в історичних документах XVII ст. Вже тоді виявили цілющі властивості місцевих сірководневих джерел, і на цьому місці була побудована водолікарня.

Приймали теплі цілющі ванни наступним чином: в спеціальні дубові купелі клали розжарені камені, які нагрівали воду до комфортної температури. Називалося це «купання в Пеклі»

У XVIII ст. в Лумшори вже офіційно набули статусу курорту. Тут була подивимося двоповерховий готель, а дерев'яні купальні замінили на великі чавунні чани. Один з них знаходиться зараз в музеї Відня, а другий знайшов житель Лумшор і цей чан знову використовується за своїм первісним призначенням. На додаток до нього, місцеві жителі, які вирішили відродити колишню славу курорту, відлили нові чани об'ємом 250 літрів.

Як же зараз відбувається процедура купання? Так точно так само, як і кілька століть тому: чани наповнюють холодною мінеральною водою, на дно кладуть гладкі річкові камені і під чаном розпалюють багаття.

Рекомендуємо, поніжившись в теплій мінеральній воді, влаштувати собі «контрастне купання» в гірській річці. Гарантуємо незабутні емоції! Зараз можна спробувати не лише «класичний варіант» купання в мінеральною сірководневою воді з підвищеним вмістом радону, але і розслабитися в чані з теплою водою, в яку додадуть відвар з цілющих трав або натуральну хвою.

Дістатися до Лумшор дещо проблематично. Найбільш вдалий варіант — власний транспорт або автобусний тур, в програму якого включено відвідування цього чудового курорту.

І якщо ви вирішите провести свята або вихідні, відпочити душею і оздоровиться — ласкаво просимо в Лумшори!