Если вам интересны дешевые отели в харькове в 5 км от Ж/Д вокзала, Вояж радушно примеет Вас.

Весна у розпалі — найбільш відповідний час для автобусного туру. У Європі щосили цвітуть каштани, в пронизаному теплими променями повітрі — свіжість і оновлення, але сонце ще не палить нещадно, тому, оглядаючи пам'ятки, ви не ризикуєте отримати тепловий удар …

Екскурсії — весняний коник. Комбіновані поїздки з відпочинком на морі (Франція, Італія, Іспанія) або на озерах (Австрія, Швейцарія) краще залишити на літо. А зараз можна відправитися, наприклад, до Польщі. Невелика країна, знаходиться по сусідству з Росією, виснажливі переїзди не загрожують. І коштує недорого — від 200 євро (7 днів, Варшава — Краків — Велічка — Закопане — Ченстохова). Маршрут підійде навіть для тих, хто жодного разу не подорожував на колесах.

Самий економічний варіант — автобусом. Хоча, звичайно, потрібно пам'ятати, що це — економія на комфорті, доводиться витримувати тривалі переїзди, відзначає Kp.ru. Зате порівняйте ціни: автобусний тур до Німеччини — 350 євро, поїзд плюс автобус вже 600. Тут важливо правильно налаштуватися, а враження на вас чекають ні трохи не гірше.

Якщо ви зважилися вперше подорожувати автобусом, візьміть на замітку рекомендації бувалих туристів.

 • Виїхавши вранці в легкому сарафані з 30-градусного Парижа, ви вже через кілька годин можете опинитися в досить прохолодному Амстердамі. Тому беріть з собою хоч один теплий светр або куртку, а також парасольку.
 • Центральні вулиці багатьох європейських міст, Праги, наприклад, вимощені бруківкою, по якій найзручніше ходити в м'якому взутті, краще в кросівках.
 • Багато хто не беруть із собою ніякого чтива, кросвордів або електронних ігор — мовляв, будемо в вікно краще на краси милуватися. Але в дорозі буває всяке — не хочеться залякувати, проте на кордоні бувають тривалі затримки (5-7 годин!). І розглядати за вікном у цей час рішуче нічого. Втім, зазвичай «перехід» кордону займає годину-дві.
 • Якщо ваш маршрут або частину його проходить по Скандинавії, не поспішайте затоварюватися в перший же день перебування. Як правило, повертатися з подорожі ви будете через ті ж міста (Гельсінкі, Турку, Стокгольм, Копенгаген) — це пов'язано з переїздом на поромах.
 • В Європі немає проблем зі здачею, тому зовсім не потрібно перед касою гарячково витрушувати з гаманців весь дріб'язок. Купивши сувенір за кілька центів, ви спокійно можете протягнути купюру в сто євро, і з вами розрахуються. Дрібниця знадобиться, мабуть, лише в «місцях загального користування».
 • Навіть якщо ви досконало володієте французькою або німецькою мовою, не полінуйтеся вивчити кілька самих ходових фраз по-англійськи. І, головне, не соромтеся при необхідності звертатися до перехожих.
 • Постарайтеся укластися в надане вам гідом після екскурсії вільний час (у середньому півтори-дві години). Ваші благання кшталт «А давайте ми тут погуляємо довше, краще в готель приїдемо пізніше і поспимо поменше!» Не пройдуть — навіть не пропонуйте! Там з цим строго.
 • На екскурсії не прагнете неодмінно встигнути сфотографуватися на тлі вподобаного об'єкта під час розповіді гіда. Він обов'язково дасть вам на це кілька хвилин після того, як закінчить розповідь, а ви не будете заважати ні йому, ні іншим туристам своїми пропасними переміщеннями в пошуках потрібного ракурсу.
 • У метро багатьох європейських міст на вході немає контролю. Однак не піддавайтеся спокусі прослизнути туди безкоштовно або, як місцеві підлітки, перестрибнути через турнікет, а головне — обов'язково зберігайте квиток протягом всієї поїздки під землею. Справа в тому (нам це незвично!), Що контролери в будь-який момент можуть зайти і перевірити проїзний прямо у вагоні. І якщо місцеві «зайці» в цьому випадку прекрасно знають, як діяти і куди бігти, то вам може загрожувати в кращому випадку великий штраф на місці, в гіршому — розгляд з поліцією.
 • Не шкодуйте грошей на те, чого немає у вашому місті! Пропити-проїсти їх можна і вдома. Влаштуйте собі маленькі радості, радить ІС «Вояж».

Побувайте в Діснейленді або аквапарку, спробуйте смажені каштани, катайтеся на відкритому кораблику по каналах Амстердаму, випробуйте захват у французькому замку Во-ле-Вікомт, покої і сад якого вночі замість електрики висвітлюються більш ніж п'ятьма тисячами свічок …

 • Багато наших співвітчизників, що побували в Парижі, стверджують, що однією з визначних пам'яток французької столиці поряд з відомими Єлисейськими полями, Лувром, Ейфелевою вежею є місцевий російськомовний гід Володимир. Його пішохідні екскурсії по Монмартру і центру Парижа дотепні, вишукані, іскрометний і інформативні. Після двогодинної екскурсії по самому прекрасному горбу Парижа з продовженням вечора за столиком розташованого неподалік кабаре «Мулен Руж» ви переконаєтеся — відпустка пройшов не даремно!