3rd Июль, 2015 / Путешествия авто - UA / Off

На час проведення Євро-2012 головну вулицю столиці зроблять пішохідною, а фури і зовсім не пустять до Києва.

Під час Євро-2012 киянам доведеться змиритися з постійними пробками через масове перекриття доріг, зате вони зможуть вдосталь погуляти по центру Києва, який стане пішохідним. У КМДА склали транспортну схему на час чемпіонату. Більше місяця буде закритий весь Хрещатик, на якому облаштують фан-зону, а в дні матчів планують перекривати майже весь центр.

«Фан-зона на Хрещатику і Майдані з 25 травня до 1 липня буде тільки пішохідною. У дні матчів Хрещатик, Червоноармійська, Федорова, Барбюса, пров. Лабораторний, бул. Л. Українки, вул. Басейна та пл. Л. Толстого будуть закриті від авто. Це буде так званий транспортний периметр, куди під час матчу зможуть заїхати лише гості, спецтехніка та місцеві жителі за пред'явленням паспорта. Між матчами цей периметр працює в звичайному режимі за винятком Хрещатика », — повідомляє перший заступник начальника главку транспорту Іван Шпильовий.

У дні матчів буде змінена і робота наземного громадського транспорту. «Деякі маршрути, які проходять через цю зону, розриваються на два. Деякі замінюються автобусами, щоб можна було об'їхати », — говорить Шпильовий.

Планують перекривати і деякі станції метро. Наприклад, «Олімпійську» і «Палац спорту» закриватимуть в день футболу на добу в уникненні тисняви ​​і різних НП, можливо, така ж доля спіткає і станції «Майдан Незалежності», «Хрещатик» і «Театральну». Весь бул. Л. Українки, кажуть у КМДА, віддадуть під паркування автобусів УЄФА. Також для організованих груп уболівальників будуть паркінги для автобусів біля Кловського узвозу та вул. Горького. «Людей, які прилітають до« Борисполя », будуть вивозити спецавтобуси до ст. м. «Бориспільська». Звідти вони потрапляють на найближчі до стадіону ст. м. «Кловська», «Палац Україна», адже інші станції будуть закриті. Пішки вони вже йдуть до стадіону », — говорить чиновник.

Щоб вболівальники добре орієнтувалися в незнайомій місцевості, встановлять тимчасово 2,5 тис. Інформтаблічек, які будуть з логотипом Євро, вказівкою напрямку стадіону або транспорту стрілочками. На в'їздах до Києва обладнають так звані перехоплюючі паркінги. «Є інформація, що на машинах приїдуть близько 2 тис. Шведів. Для них в Житомирському напрямку поблизу вул. Берковецька обладнали майданчики на 500-600 машин. Від цих парковок будуть цілодобово курсуватимуть автобуси до метро «Академмістечко», — говорить Шпильовий. А вантажні автомобілі, планується, в дні матчів у місто не пускатимуть. Що робити пересічним киянам, яких матчі Євро-2012 не зацікавлять? У мерії радять на дні матчів не призначати зустрічей в центрі.

За матеріалами: Сегодня