3rd Июль, 2015 / Путешествия авто - UA / Off

У автотуристів популярністю користуються южнобережное, Судакський і севастопольське напрямки.

Через два тижні почнеться не тільки настільки довгоочікуване літо, а й сезон відпусток: тисячі кримчан відправляться до моря — більшість з них на власних машинах. Останнім часом автотуризм набуває більшої популярності, в першу чергу — завдяки дешевизні такого виду відпочинку: по-перше, не потрібно платити за готель, по-друге, продукти можна захопити з будинку, що виключить витрати на харчування в кафе.

За словами опитаних нами власників кемпінгів, у автотуристів популярністю користуються южнобережное, Судакський і севастопольське напрямки. Середня вартість проживання на упорядкованих стоянках цього року — 60-70 грн з людини на добу. «Якщо точка без зручностей, то заплатите від 20 до 30 гривень — за машину в день», — стверджує завзятий автотурист Сергій Михненко. Власник Алупкінського кемпінгу Володимир Янів при виборі місця радить звертати увагу на близькість до моря, наявність цілодобової охорони на території, станції техобслуговування, мийки, кухні.

При поселенні в кемпінг знадобиться посвідчення особи (паспорт або права) для заповнення карти постояльця. Потім вас попросять підписати правила проживання, згідно з якими ви будете нести матеріальну відповідальність у разі псування майна. «Гроші за стоянку — будь вона одноденної або тижневої — вносяться відразу. До речі, при бронюванні господарі можуть надати знижку — залежно від часу перебування в кемпінгу, — зазначає автомобіліст з Євпаторії Вадим Уткін. — Брати в заставу документи ніхто не має права. У разі порушень вас можуть оштрафувати або вигнати геть без повернення раніше сплаченої суми ».

До речі, в кримському уряді задумали популяризувати автотуризм. За словами міністра курортів АРК Олександра Лієва, в республіці є сотні точок для стоянок: велика частина — в лісовій місцевості або біля історичних об'єктів (у Бахчисарайському або Білогірському районах), решта — біля моря. «Їх можна облаштувати і залучати людей, але без ініціативи туроператорів або компаній, що займаються продажем або здачею в оренду трейлерів, влада сама все не зробить. На підведення води, каналізації, електрики, організацію поста безпеки на одній точці потрібно близько 300 тис. Грн », — нарікає міністр.

Поради бувалих: підписуйте речі і беріть посуд-матрьошки

Досвідчені автотуристи радять новачкам перед відправленням у дорогу подбати про деякі нюанси. По-перше, потрібно провести техогляд авто, щоб у дорозі не виникли неприємності. Для ночівлі можна приготувати намет, адже спати в салоні буває незручно. Заощадити місце в машині можна, якщо взяти з собою небьющуюся посуд, яка складається, як матрьошка, — один предмет в інший. І не забудьте аптечку з ліками — дістатися до найближчого міста в непередбаченій ситуації може бути проблематично. Речі розподіліть по групах і підпишіть їх: «продукти», «одяг», «інструменти» і т.д. І беріть тільки не швидкопсувні продукти: картопля, крупи, консерви — стандартний набір туриста.

Джерело: Сьогодні