3rd Июль, 2015 / Путешествия авто - UA / Off

Подорож — це завжди свято, що супроводжується новими відчуттями і радісними емоціями, а подорож на автомобілі — приємно подвійно, оскільки надає туристам свободу вибору маршруту і часу, проведеного в тому чи іншому місці.

Але відправляючись в автомобільну подорож за кордон, зокрема до Європи, потрібно ретельно підготуватися, адже тут існують свої гласні і негласні правила для туристів, наприклад, у більшості країн Європи переважно використовувати особистий алкотестер водія при «зустрічі» з дорожньою міліцією; парковки (практично всі) тут платні, а місця для несанкціонованих стоянок заборонені.

Перш за все, варто потурбуватися про підготовку документів, необхідних для поїздки: візи, страховки, «green kard», та ін. Найпростішим варіантом підготовки необхідного пакету документів вважається звернення в туристичну компанію, де менеджер допоможе розробити маршрут поїздки, прорахувати відстані, забронювати номери в готелях, а також розповісти про всі тонкощі перебування в конкретній країні. Можна і самостійно оформити всі необхідні документи, але це займе чимало часу та енергії.

Для подорожі на авто необхідно відкрити візу, її відкриває країна, «колесити» по якій ви плануєте найбільше, при цьому посольства швидше і простіше дають дозвіл на виїзд громадянам, які вже неодноразово подорожували за кордоном (не обов'язково на машині). Це пояснюється просто: вони остерігаються нелегальної еміграції, так як автомобілісти їдуть самі по собі — без групи, без гіда і т.д., а тому представляють якусь «небезпека».

У європейських країнах є певні вимоги до автомобілів, які перетинають кордон, при невиконанні яких вас просто не впустять в приймаючу країну.

Отже, в автомобілі повинна бути аптечка, вогнегасник, трос для буксирування, знак аварійної зупинки, запасне колесо (накачане), запасні лампочки для ліхтарів і фар, страховка «green kard», знак RU стандартного розміру і дитяче автокрісло, якщо з вами буде подорожувати дитина молодше 12 років. Якщо ви плануєте залишати авто у безлюдних місцях, щоб помилуватися околицями, то варто взяти з собою відлякувач бродячих собак і комах, а також невеликий ліхтарик.

А ось автомобілі з тріщинами на стеклах, тонуванням, механічними пошкодженнями кузова, а також мають «антирадар» за кордон не пустять.

Відправившись за кордон потрібно дотримуватися запланований маршрут і графік, так як запізнившись в готель з заброньованим номером навіть на добу, ви можете зіткнутися з тим, що номер буде зайнятий, вартість його може бути вище, ну і, звичайно, гроші за невикористану бронь вам ніхто не поверне.

Подорож на автомобілі — прекрасно, але підготуватися до нього потрібно з усією відповідальністю, тоді й спогади про поїздку залишаться тільки позитивні!